Nabídka vzdělávání na rok 2020 Spolek Pěstoun

Osmihodinová vzdělávání

DatumLektor TémaMísto
13. 6 – sobota
10,00 – 18,00 hod
Mgr. Tereza Korgerová Kniha života jako nástroj podporující vytváření identity dítěte Lipka, vzdělávací zařízení, p.o.(Brno- Soběšice č. 97) souběžně bude probíhat program pro děti s pracovníky Lipky
3.10. – sobota 10,00 – 18,00 hod Mgr. Jana Lexová Příbuzenská pěstounská péče a její specifika SOS vesnička (Brno Medlánky, Borůvková 7),
21.11. – sobota 10,00 – 18,00 hod
Bc. Aleš Vosáhlo Zásady první pomoci …odpoledne přijde i Mikuláš😊 SOS vesnička (Brno Medlánky, Borůvková 7),

Hlídání dětí lze zajistit dle individuálních potřeb po předchozí domluvě přímo v místě vzdělávání s programem pro děti. Hlídání probíhá pouze v rámci programu pro dospělé. 

Přihlásit se můžete na email ekonom@spolekpestoun.cz nebo na telefonu 732 347 482, Pavla Kubínová.

Víkendové vzdělávání – 16 hodinZRUŠENO !

Datum Lektor Téma Místo 
24. – 26.4. víkend Pátek 18,00hod – neděle 16,00hod Mgr. Ondřej Bouša Ztráta a její zvládání Jak se může dítě v náhradní rodinné péči projevovat mimo rodinu (školka, škola, zájm.kroužky apod.) Rekreační zařízení Vyhlídka,  Češkovice 158, Blansko

Doprovázející organizace hradí pěstounům s uzavřenou dohodou u Spolku Pěstoun ubytování, vzdělávání a hlídání dětí v PP. Hlídání dětí lze zajistit dle individuálních potřeb po předchozí domluvě přímo v místě vzdělávání s programem pro děti. Hlídání probíhá pouze v rámci programu pro dospělé.

Stravu si platí účastníci sami. Za biologické děti si platí pěstouni vše.

Na víkendové vzdělávání je třeba se závazně přihlásit do 28.2.2020, vzhledem k větší organizační náročnosti.

Přihlásit se můžete na mailu ekonom@spolekpestoun.cz nebo na telefonu 732 347 482, Pavla Kubínová

Dne: 12.1.2020                                                                 Vypracoval: Pavla Kubínová

Medailonky lektorů, kteří Vás budou vzděláváním provázet

Bc. Aleš Vosáhlo

RZP Academy, s.r.o., záchranář specialista s dvacetiletou praxí, vede seminář poutavou formou, doplňuje ho zážitky, které při práci u záchranné služby sám prožil, krátkými výukovými filmy a praktickým nácvikem

Mgr. Jana Lexová

  V organizaci Rodina u nás pracuji od jejího založení v roce 2013 jako ředitelka. Jsem statutárním zástupcem organizace a metodikem. Doprovázím několik rodin jako sociální pracovník na území Zlínského i Moravskoslezského kraje s dětmi v přechodné pěstounské péči ä dlouhodobé pěstounské péči. Vedu poradnu pro NRP pro zájemce o pěstounství i budoucí osvojitele, ale i pro stávající pěstounské rodiny, které řeší nějaký problém. Setkat se můžeme na některém z víkendových pobytů pro pěstounské rodiny či vzdělávání pro pěstouny a děti v jejich péči. V předchozím působišti – Asociaci náhradních rodin ČR jsem se v rámci esf projektu věnovala v letech 2010 – 2013 rozvoji pěstounství na přechodnou dobu a přípravám pro zájemce o pěstounskou péči na přechodnou dobu. Lektoruji vzdělávací programy pro pěstouny na různá témata. Moderuji případové konference, pomáhám rodinám s uspořádáním rodinné konference.

Vystudovala jsem na Filozofické fakultě UPOL obor sociální práce v bakalářském studijním programu, a na téže fakultě pak v magisterském programu obor Andragogika. S manželem pečujeme o tři děti, přičemž dvě máme svěřeny v dlouhodobé pěstounské péči. S rodinou žiji ve Valašském Meziříčí.

Mgr. Tereza Korgerová

Mgr. Tereza Korgerová se narodila v Českých Budějovicích v roce 1977. Vystudovala speciální pedagogiku na Univerzitě Karlově v Praze. S manželem žije v Hodonicích na Znojemsku, vychovávají 3 vlastní a 3 přijaté děti. Od roku 2014 doprovází jako klíčová pracovnice pěstounské rodiny, nejprve v organizaci TRIALOG, nyní ve spolku Nejsme sami. Absolvovala výcvik zaměřený na poruchy vztahové vazby u dětí v náhradní rodinné péči, jehož součástí je i zpracování historie a vytvoření knihy života.

Mgr. Ondřej Bouša

Vystudoval psychologii na FSS MU, kde nadále působí a výzkumně se zabývá zejména tématem utváření identity v adolescenci a vynořující se dospělosti. V předchozí pozici (psycholog PPP Ústeckého kraje) pracoval mimo jiné s dětmi, které měly výchovné potíže a se školními třídami. Od roku 2010 pracuje jako psycholog na Úřadě pro mezinárodněprávní ochranu dětí, od srpna 2016 zde vede psychologické oddělení. Věnuje je problematice mezinárodního osvojení (kde přímo spolupracuje se zahraničními partnery a žadateli o osvojení), tzv. „mezinárodních rodičovských únosů“ a mediaci.     Dlouhodobě spolupracuje s dalšími aktéry, kteří se věnují náhradní rodinné péči (vzdělávání, přípravy, supervize).