Vzdělávání Spolku Pěstoun online na téma ROVNOVÁHA

V sobotu 2.3.2024 proběhlo první 8hodinové vzdělávání pro naše pěstouny v tomto roce. Tentokrát on-line formou. Výhodou on-line vzdělávání je možnost zůstat v pohodlí domova, bez cestování a s kávou v ruce. Nevýhodou je samozřejmě to, že se vidíme a slyšíme jen přes obrazovku, ale to nebrání nikomu, si vzdělávání užít.

Pěstouny vzdělávala, troufám si říct, už naše milá paní lektorka Mgr. Monika Čuhelová na téma „Rovnováha v životě a výchově v NRP“. Téma to bylo velmi přínosné a dle zpětné vazby od pěstounů „zkušenosti paní magistry byly věcné, lidsky přístupné a k převedení k vlastnímu řešení problémů u nás doma velmi podnětné“. Pěstouni dostali i návody konkrétních technik, jak zlepšit svoji psychickou odolnost, psychickou odolnost dětí, získat odvahu řešit těžké věci.

Psychickou odolnost si mohli představit jako strom:

STROM

ROSTE

PEVNÉ KOŘENY

KORUNA OHEBNÁ VE VĚTRU

NĚCO SE ZLOMÍ A ZNOVU VYRAŠÍ

SCHOPNOST SE OHNOUT, ALE NEZLOMIT

Paní lektorka dávala konkrétní tipy do každodenního života i příklady z praxe.  Kladla důraz na psychohygienu, udržování sociálních kontaktů, schopnost přijímat emoce, ale nenechat se jimi ovládat nebo prostě jen přijmou „že život prostě někdy těžký je“.  Je důležité vyvažovat – laskavost a důslednost… někdy je méně více a vše stačí dělat jen krůček po krůčku. 

Pěstouni vzdělávání velmi ocenili a lektorce se dostalo krásné zpětné vazby.